Ürünler
İMGE SİLİKONLU RULOTEX
 

 Ürün Tanımı    Silikon katkılı, esnek akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, desenli yapısıyla dekoratif görünümlü dış cephe kaplama malzemesidir.

Yapısal Özellikleri   Yapısındaki silikon içeriği sayesinde yüksek su itme özelliği vardır. Yüksek su buharı geçirgenliği ile su buharının engellenmeden dışarıya atılıp binaların nefes almasını sağlar. Yapışma mukavemeti yüksek, desenli yapısı sayesınde yüksek kapatıcılığa sahip olup uygulandığı yüzeye dekoratif bir görüntü verir.Oluşturduğu desen ve kalın film tabakası ile altyapıdaki çatlakları örter. Alkaliye dayanıklıdır. Esnek özelliği sayesinde yüzeyde kılcal çatlak oluşumunu engeller.Yağmur, kar, nem, aşırı soğuk ve sıcak hava şartlarından etkilenmez ,kabarmaz ,çatlamaz ve renkleri solmaz..

Uygulama Özellikleri   Uygulama öncesi yüzeyde kabarmış ve dökülmüş yerler varsa kazınıp tamir edilmeli ve  yüzey her türlü toz ,yağ ve  kirden arındırılmalı.

Astarlanmış olan yüzeye istenilen desen kalınlığına göre hiç inceltilmeden veya gerekirse %5-10 arasında inceltilmiş malzeme rulo veya çelik mala ile uygulanarak mercan rulo ile desen verilir.

25°C de dokunma kuruması 2 saat ,tam kuruma 24 saat kemikleşme ise 72 saattir. Uygulama yapılacak yüzeylerin sıcaklığı +5°C üzerinde olmalıdır

Kaplama gücü   İstenilen desen iriliğine ve yüzey düzgünlüğüne göre sarfiyat 1-1,4 kg/m² arasında değişmektedir.

Anahtar Kelimeler: İMGE SİLİKONLU RULOTEX   |  imge boya

İsminiz *
Başlık *
Yorumunuz *


harf daha yazabilirsiniz.
Onay Kodu:
Onay Kodu Doğrulama *
  
EKMEL Boya Kim. İnş. Taah Taş.
Turz. Plast. Amb. ve Orman Ürün. İth.İhr. San. Tic. Ltd .Şti.

Ivogsan Agaç İşleri Sanayi Sitesi 1377 Sok. No:29 Ivedik / Yenimahalle / ANKARA
Tel:+90(312) 395 10 94
Fax:+0(312) 395 50 38
info@imgeboya.com.tr
http://www.imgeboya.com.tr
© Copyright 2013 - EKMEL Boya Kim. İnş. Taah Taş.
Turz. Plast. Amb. ve Orman Ürün. İth.İhr. San. Tic. Ltd .Şti.. All rights Reserved.